Ubytování v blízkosti skiareálu Hochficht

Skiareál Hochifcht - nová kabinková lanovka na Hraničník

Kabinková lanovka na Hochfichtu

Nová 10místá kabinková lanovka na Hochfichtu

Pouhých osm měsíců trvala výstavba moderní 10místné kabinkové lanovky na vrchol Reischlberg (Hraničník) na česko-rakouské hranici. Nová lanovka představuje v současné době nejmodernější typ 10místné kabinkové lanovky a pro skiareál Hochficht znamená významný kvalitativní skok do elitní společnosti nejlepších rodinných skiareálů v Rakousku.

Kabinková lanovka nahradila tři původní kotvové vleky. Pro maximální pohodlí rodin s dětmi je dolní stanice lanovky umístěna jen pár kroků od parkoviště, dětského Fichtl Kids parku a moderní Skiareny Hochficht s pokladnami, půjčovnou a prodejnou Intersport, lyžařskou školou, gastronomií s oddělenou rodinnou restaurací a dětským koutkem. Jelikož je celá Skiarena prosklená, nabízí se návštěvníkům unikátní panoramatický výhled do krajiny.

Maximální komfort a bezpečí i pro malé děti

Díky pohodlným krytým kabinkám, které při nástupu a výstupu zpomalují, se děti i začátečníci pohodlně dostanou k prostřední mezistanici, u které se nachází nový prostorný výukový Junior park s téměř 200 m dlouhým zastřešeným pojízdný pásem. V bezprostřední blízkosti je pak tradiční horská chata Gasthaus „Zum Überleben“ s kachlovými kamny, pestrou nabídkou jídel a česky hovořícím personálem.

Horní stanice lanovky se nachází přímo na česko-rakouské hranici na vrcholu Reischlberg (Hraničník) v nadmořské výšce 1 281 m, ze kterého je nádherný výhled na Alpy, celé Horní Rakousko a opačným směrem také do Čech.

Na vrcholu Hraničníku mají lyžaři k dispozici dvě obzvlášť široké carvingové sjezdovky. Červená Reischlbergabfahrt je homologovaná FIS závodní trať, modrá Hochwaldabfahrt pro změnu příjemná rodinná a požitkářská trať. Obě sjezdovky jsou prosluněné a 100% pokryté výkonným zasněžovacím systémem.

Přednosti a výhody nové kabinkové lanovky na Hochfichtu

 • Uzavřené kryté kabinky představují nejbezpečnější typ přepravy lyžařů, obzvlášť pak pro děti a skupiny: rodiny, školní kurzy, lyžařské oddíly
 • Díky vybudování prostřední stanice se děti a začátečníci pohodlně dostanou k výukovému Junior parku
 • Kryté kabinky poskytují nejvyšší komfort za jakéhokoli počasí a v každé stanici pro snadný nástup a výstup zpomalují
 • Všechny kabinky jsou přes noc zaparkované ve vyhřívané garáži, aby nebyly ráno promrzlé
 • Dolní stanice lanovky se nachází hned vedle parkoviště a moderní Skiareny a naprosto tak splňuje požadavek lyžařů „být v co nejkratší době na kopci“
 • Vedle nástupní stanice byla upravena rozsáhlá rovná plocha pro bezpečný dojezd do údolí
 • Po odstranění původních vleků Holzchlaglifte je rodinná osvětlená sjezdovka Wenzelwiese o pár metrů širší

Data a fakta o nové kabinkové lanovce

 • výškový rozdíl mezi dolní a vrcholovou stanicí 344 m
 • počet krytých kabinek 56
 • celkový čas jízdy z dolní stanice na vrchol 5:31 min.
 • max. rychlost 6 m/s (kabinky ve všech stanicích zpomalují)

Doporučujeme

Penzion U Kohoutů

Rodinný penzion s restaurací na náměstí v Horní Plané